Nachádzate sa tu

refresher.sk

refresher.sk - Lifestyleový portál založený len v roku 2011 sa teší rastúcej popularite a stihol si vybudovať meno u každého jednotlivca. Web pre fresh ľudí, fresh nielen zvonka ale aj znútra. Cieľová skupina 17 až 35 rokov.

Brief klienta: Klient ma oslovil na redesign stávajúceho loga. Potrebujeme „fresh“ logo, ktoré bude aktuálne a dostatočne dobré aj o pár rokov. Tým že sa portál REFRESHER.sk rozšíril, potrebuje logo ktoré nebude primárne vyjadrovať jednu činnosť, ľudia si ho obľúbia a zapamätajú. Bude hlavným prvkom webu. Chceme aby vyzeralo dostatočne dobre samo o sebe na jednom tričku bez akéhokoľvek upravovania, pridania nápisu či nejakej grafiky.

Riešenie: Hľadal som cestu ako logo zjednodušiť, no zároveň aby mal nápad a podporoval ciele portálu. Hlavnú myšlienku pre Logomark som zvolil symbol refresh, tak ako ho poznáte napríklad z webových prehliadačov. Symbol som chcel dostať do loga nenásilnou formou a preto som zvolil negatívny priestor. K nemu sa pridal symbol konverzácie (bublina), ktorú je možné ďalej použiť v komunikácii portálu (printové materiály, merchandising, atď.) a na mieru vytvorené písmeno R. Písmo pre logo som zvolil Helveticu. Je výrazná, nadčasová, elegantná, vyjadruje emóciu a dominantné postavenie portálu na Slovenskom trhu.

Logo redesign / Logo manuál
featured
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
featured2