Mravce v dome sú veľkým problémom, pretože sa dostanú do potravín, čo je veľmi nehygienické. Zbaviť sa ich však často býva veľmi ťažké. Môžete vyskúšať niektoré prípravky, ktoré nájdete v obchode, alebo sa môžete uchýliť k prostriedkom prírodného charakteru. Ak sa rozhodnete pre druhý spôsob, pozrite sa na niektoré tipy, ktoré by vám mohli pomôcť sa mravcov zbaviť.

Škorica

Škorica je korenie, ktoré je zároveň aj účinným prostriedkom v boji proti mravcom. Postačí keď ju nasypete do miest, odkiaľ sa mravce do domu či bytu dostávajú. Môžete ju nasypať aj na okno alebo ku vchodovým dverám.

Biely ocot

Mravcom vadí jeho silný zápach, ktorý zároveň ničí aj ich značenie a vďaka tomu strácajú smer. Vyrobte si roztok pripravený z rovnakého množstva vody a octu a potrite ním miesta, kadiaľ sa do vášho príbytku mravce dostávajú.

Biela krieda

Obsahuje uhličitan vápenatý, ktorý pomáha v boji proti výskytu mravcov. Kriedu rozdrvte nie prášok a posypte s ňou miesta, kadiaľ vedú mravčia cestičky.

Citróny

Ich šťava má pre mravce nepríjemné arómu. Môžete ju používať pri každodennom upratovaní tak, že ju pridáte do vody na upratovanie. Tiež jej môžete potrieť miesta, kadiaľ sa mravce dostávajú do vašich príbytkov.

Korenie

Môžete použiť korenie klasický alebo kajenské. Posypte ním mravčej cestičky. Zničíte tak mravcom ich navigačné signály, ktoré ich vedú k potrave. Mravce tak budú nútení nájsť si iné zdroje.

Bylinky a zelenina

Na okenný parapet či na záhony pod okno môžete zasadiť niektoré druhy aromatických byliniek, ktoré mravce nemajú radi. Jedná sa predovšetkým o mätu, eukalyptus, bazalku alebo levanduľu. Ani cibule či cesnak mravcom moc nevonia. Obdobné je to aj s rebríčkom.

Vyhýbajte sa sladkému

Mravce milujú sladké. Dajte teda pozor na to, kde a akým spôsobom máte uložený cukor. Nenechávajte nikde zbytočne položenej ovocie alebo sladké šťavy.