Tiež patríte medzi vyznávačov originálnych bytových doplnkov, ktoré majú naviac úžitkovú hodnotu? Potom rozhodne vyskúšajte sedací vak. Jedná sa o kúsok nábytku ponúkajúce pohodlie. Okrem toho ho ľahko premiestnite na akékoľvek miesto v byte a vďaka skladnosti sa hodí do každej domácnosti.

Aké výhody ponúka sedací vak?

Je vhodný nielen pre sedenie, ale aj relaxáciu a odpočinok. Možno ho veľmi ľahko vytvarovať, vašej fantázii sa medze nekladú. Môžete ho pretvoriť na pohodlné kreslo, vankúš a dokonca aj matrac. Vaky sa totiž predávajú v rôznych veľkostiach. Pred jeho nákupom je teda dobré zvážiť, na aké účely ho budete používať najčastejšie. Skvele kopíruje tvar tela a naviac uľaví boľavým chrbtu. Okrem toho je to dokonalé oživenie každého interiéru.
Pre vyplnenie vaku sa používajú guľôčky z antialergénny materiálov, sú zdravotne nezávadné. Vonkajší materiál, z ktorého je vak ušitý sa dá ľahko udržiavať v čistote. Vďaka tomu môžete sedací vak používať nielen doma, ale napríklad aj na terase, balkóne alebo na záhrade.
Sedací vak uvítajú tiež vaše deti. Pre nich sú v ponuke vaky menších rozmerov, vo veselých farbách alebo s detskými motívmi. Vďaka tomu, že sú ľahké, deti s nimi ľahko manipulujú.

Výber materiálu a výplne vaku

Okrem vzhľadu je dôležitý materiál, z ktorého je vak vyrobený. Vhodnou voľbou môže byť nylon. Ten ponúka celý rad výhod – je odolný, neprepustí vodu, počas teplých dní sa v ňom nebudete potiť, je príjemný na dotyk a hlavne sa dobre udržuje v čistote. Medzi ďalšie materiály patrí manchester alebo bavlna. Tieto druhy sú však menej odolné a horšie sa udržujú. Niektoré vaky sú vyrobené z koženky alebo kože.
Guličky tvoriaci výplň by mali byť vyrobené z polystyrénu (EPS). V ponuke nájdete vaky s guličkami rôznych rozmerov. Väčšie guľôčky sa môžu časom zľahnúť, ale ak si zaobstaráte vak kvalitné, máva často otvor pre ich doplnenie. Dobrou voľbou nie sú vaky obsahujúce drť, tá sa, vo väčšine prípadov, zľahne a vak potom nedržia tvar, ktorý od neho očakávame.