Himalájska soľná lampa je vďaka svojmu zaujímavému a originálnemu vzhľadu bytový doplnok, ktorý je vhodný takmer do každej miestnosti. Svojimi liečivými účinkami vytvára pozitívnu a príjemnú atmosféru a má blahodarný vplyv na náš organizmus. Môže to byť dokonalá náhrada za stolný lampičku.

Zdravotné prínosy soľné himalájske lampy

Ložiská soli, z ktorej sa soľné lampy vyrábajú, sa nachádzajú v pohorí Himalájí. Tieto ložiská sú stará niekoľko miliónov rokov a vznikala postupným vysychaním morskej vody. Odtiaľ sa dole soľné kryštály, ktoré sa ručne opracovávajú a tak vznikajú nádherné soľné lampy, každá ako originálny kúsok.

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o soľ v tej najrýdzejšej podobe, čisto prírodnej formy, obsahuje celý rad telu prospešných minerálov a stopových prvkov, ktoré sa postupne uvoľňujú do ovzdušia.
Medzi pozitíva himalájske soľné lampy patria podpora imunitného systému, očista organizmu a prevencia proti nachladnutiu. Akonáhle sa soľná lampa zahreje, jej účinky sa ešte zvyšujú. Soľ sa do ovzdušia uvoľňuje rýchlejšie. Dochádza tak k ľahšie ionizácii priestoru v ktorom je lampa umiestnená. Tlmené svetlo, ktoré lampa vydáva, je veľmi príjemné a pôsobí relaxačným a upokojujúcim spôsobom.
Okrem klasickej lampy na čajovú sviečku nájdete v ponuke tiež lampy elektrické, ktoré sa zapájajú do zásuvky. Lampu možno zakúpiť aj vo variante s mištičkou na aromaolej.

Starostlivosť o soľnú lampu

Lampa nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu. Je potrebné ju mať umiestnenú v prostredí, ktoré nie je príliš vlhké. Životnosť lampy je pomerne dlhá.
Ak lampu používate často, môže sa na povrchu časom vytvoriť biela krusta, ktorá nijako nezmenšuje jej účinky. Jedná sa o vyzrážanie soľ. Môžete ju na lampe ponechať alebo odstrániť navlhčenou hubkou. Záleží len na vás, či tak urobíte alebo nie.