V súčasnej dobe už kúpeľňa nie je len miestom, kam sa chodíme umyť. Je to miesto, ktoré poskytuje relaxáciu a odpočinok. Môžeme si tu pripraviť príjemnú kúpeľ, ktorá uvoľní naše boľavé a stuhnuté svaly alebo nás príjemne naladí k nočnému odpočinku. Aké sú súčasné trendy v oblasti kúpeľní? To priblíži nasledujúci článok.

Obklady a dlažba

Stále častejšie sa začínajú objavovať materiály prírodného charakteru. Jedná sa predovšetkým o kameň alebo drevo. Ak sú pre vás tieto materiály cenovo nedostupné a napriek tomu by ste ich vzhľad ocenili, siahnite do ponuky imitáciou, ktoré je, vďaka moderným technologickým výrobným procesom, dokonale napodobňujú. Môžete si tak zaobstarať obklady keramické, ktoré dokonale imitujú žulu, mramor alebo ďalšie prírodné druhy kameňov.
Ak si chcete vybudovať kúpeľňu v trendy štýle, voľte obklady na stenu totožné s dlažbou. Celý priestor tak bude pôsobiť moderným vzhľadom dokonale v ňom vyniknú kúpeľňový nábytok a ďalšie doplnky.

Moderné technológie

Inovatívna technológia sa začínajú objavovať aj v oblasti kúpeľňového vybavenia. Môžu to byť napríklad inteligentné detektory pri úniku vody, moderné bezdotyková ovládacie tlačidlá, LED zrkadlá s integrovaným displejom alebo rádiom s reproduktormi, osvetlenie fungujúce pomocou snímačov. To všetko si môžete zaobstarať do svojej kúpeľne.

Osvetlenie

Nemusí sa jednať len o centrálnej svetlo v miestnosti. Veľkú obľubu si nachádzajú svetla vstavaná, napríklad do kúpeľňové skrinky. Dôležitú úlohu hrá aj osvetlenie zrkadla, ktoré uvítajú predovšetkým ženy. Dokonalú atmosféru vhodnú pre relaxáciu vytvorí stmievače.

Ekologicky recyklovateľné druhy materiálov

Šetrný prístup k životnému prostrediu ovplyvňujú všetky oblasti bývania, kúpeľne tak nie sú výnimkou. Jedná sa predovšetkým o výrobky z materiálov, ktoré sú nielen ekologické, ale tiež sa ľahšie recyklujú. Ide napríklad o kameň, korok, bambus alebo drevo.