Krbové kachle si nachádzajú čoraz viac priaznivcov. Svojmu majiteľovi prinesú nielen príjemné teplo, ktoré ocenia počas chladného obdobia, ale aj útulnú atmosféru. Okrem toho vytvárajú zaujímavý a originálny doplnok každého interiéru, pretože v ponuke sa nachádza celý rad modelov.

Podľa čoho vybrať vhodná krbové kachle?

Pri ich výbere je potrebné brať ohľad nielen na ich vzhľad, ale predovšetkým na výkonnosť kachlí. Je potrebné si uvedomiť, aký veľký priestor budú kachle vykurovať. Tiež priemer dymovodu hrá dôležitú úlohu a to pre ich zapojenie do komína.

Využívanie kachlí

Okrem vykurovanej plochy je potrebné brať ohľad aj na to, ako často chcete kachle využívať. Budete v nich kúriť pravidelne alebo len občas?

Palivo používané pre kúrenie

Budete v kachliach kúriť drevom alebo lisovanými drevenými briketami? Ak máte možnosť uskladnenie dreva potom nie je nad čím premýšľať. Ak však túto možnosť nemáte, potom by mohli byť vhodnou alternatívou kachle plynová či liehová.


Materiál kachlí

Najčastejšie sa v ponuke objavujú kachle s plechovým plášťom alebo kachľová. Ak chcete, aby kachle rýchlo hriala, voľte tie, ktoré majú plechový plášť. Takéto modely sú vhodnou voľbou pre nepravidelné používanie.
Ak chcete kachle, ktorá vydrží hriať dlhšiu dobu a hodláte ich používať pravidelne, siahnite do ponuky tých kachľových. Ich roztopenie síce chvíľku potrvá, ale zase hrejú ešte dlhý čas po vyhasnutí ohňa.

TIP: Snížte náklady na energiu s tepelnými čerpadly

Kachle klasická alebo s teplovodným výmenníkom?

Pokiaľ chcete kachle iba na vykurovanie jednej miestnosti, voľte kachle klasická. Vo väčšine prípadov nebývajú napojená na existujúce kúrenie. Ak však chcete mať krbové kachle ako primárny zdroj tepla, potom siahnite do ponúk takých modelov, ktorých súčasťou je aj teplovodný výmenník. Takéto modely môžete napojiť na existujúcu rozvod tepla alebo nechať vybudovať rozvod nový.