Chystáte sa prerábať či zariaďujete nový domov a ste milovníkom jednoduchosti a čistoty? Potom by ste svoje bývanie mali vybaviť bielym nábytkom. Vďaka nemu váš dom, či byt bude vyzerať štýlovo a zároveň útulne. Biela farba sa hodí ku každej inej, tak s dekoráciami a farbou stien problém mať nebudete.

Optické zväčšenie priestoru

Je známe, že biela farba priestor opticky zväčšuje. Nejde iba o biele steny, platí to aj o nábytku. Ak zariaďujete miestnosť menších rozmerov, biele skrinky a poličky sú správnou voľbou. Aby izba nepôsobila príliš sterilne, oživte ju farebnými či čiernymi prvkami a dekoráciami. Zbavíte sa nudného dojmu, ktorý nahradí štýlovosť. Nebojte sa na oživenie použiť napríklad svetelné doplnky.

Bielou farbou k Škandinávii

Prevaha bielej, ale i iných svetlých farieb v interiéri, je typická pre škandinávsky štýl. Túžite po priestrannom a modernom bývaní? Práve tento štýl vám pomôže to dosiahnuť. Nezáleží, či sa jedná o spálňu, kuchyňu alebo obývačku. V každej miestnosti uprednostnite voľbu bieleho nábytku. Osviežiť ho môžete prvkami z prírodných materiálov. Vaša kuchynská linka nemusí byť do posledného milimetra biela. Vrchná doska môže byť zo svetlého dreva.

Štýly ladené v bielej

Okrem škandinávskeho štýlu existuje mnoho iných, pre ktoré je práve biely nábytok typický. Medzi najznámejšie patria provensálsky a vintage štýl. Hoci sa nejedná o čisto biele bytové zariadenie, stále je biela v kombinácii s inými svetlými odtieňmi dominantná. Ďalším štýlom je starý francúzsky, ktorý je známy luxusom a bohatým zdobením, napriek tomu sa bez bielej nezaobíde.

Presvetlite tmavú severnú stranu

Pre izby orientované na sever je charakteristické, že sú tmavšie a chladnejšie. Slnko sem dopadá zväčša len v letné rána. Viete však takúto miestnosť presvetliť aj bez inštalácie celostenových okien. Veľké biele skrine po bokoch spravia veľa. Isto viete, že biela farba odráža najviac svetla zo všetkých farieb. Využite túto znalosť pri zariaďovaní severnej izby. Po umiestnení správnych prvkov budete prekvapení, ako táto miestnosť môže byť plná svetla.

Záver

Či ste zástancom jednoduchosti alebo potrebujete opticky zvýrazniť priestor, biely nábytok bude vašim najlepším pomocníkom. Splní svoju úlohu v každej z daných situácií. Taktiež na trhu ho je plno, takže s kúpou a výberom problém nebude. Ľahko ho zladíte s inými farbami a bude vám robiť radosť každý deň. Veríme, že vás náš článok presvedčil o výhodách bieleho nábytku.