Zo všetkých miestností v našich domácnostiach dávame najväčší dôraz pri rekonštrukcii asi na kuchyne. Predsa len, kompletne rekonštruovať kuchyňu nestojí málo. Áno, potrebný rozpočet navyšujú dosť aj spotrebiče, ale aj samotná kuchynská linka nie je lacná záležitosť.

Minimalizmus znamená málo priestoru? Tak to sa mýlite

Vysvetlenie je jednoduché. Minimalizmus v interiéroch sa napríklad v obývacej izbe prejavuje zmenšovaním obývacích stien a jedinými súčasťami obývačiek, ktoré majú naopak tendenciu sa zväčšovať, sú sedacie súpravy a televízory. Kuchynská linka však nemôže byť len o spotrebičoch a jednej, či dvoch skrinkách. Kam by ste podávali všetok riad a iné vybavenie kuchyne?

Kuchynské linky teda zostávajú veľké a tak je ich cena pochopiteľná. To však neznamená, že minimalizmus sa neprejavuje aj v kuchyniach. Čisté tvary a línie bez zbytočných ozdobných prvkov aj tu hrajú prím a čo sa klasických úchytiek na nábytok týka, tie sú nahrádzané rôznymi skrytými riešeniami.

Moderné riešenia nemusia byť len o dizajne. Pridávajú aj na praktickosti

Bezúchytkové skrinky takpovediac podčiarkujú čisté línie kuchynskej linky. Otvárať ich môžete zatlačením, prípadne pomocou nenápadných líšt na hranách. Prípadne môžu byť úchopy vyfrézované do dvierok.

Nejde tu však len o spĺňanie akýchsi dizajnérskych trendov. Takéto riešenie je aj nanajvýš praktické. Údržba čelných plôch je oveľa jednoduchšia. Podčiarknuť takéto moderné otváranie môžete aj kvalitným nábytkovým kovaním.

Výzvou nielen pre výrobcov kuchýň, ale aj pre dizajnérov a koncových zákazníkov je aj moderné prepájanie kuchýň a obývačiek. Prečo výzvou? Pre dosiahnutie naozaj štýlového a elegantného interiéru je potrebné dizajn kuchyne vyriešiť tak, aby svojim štýlom ladil aj so zariadením obývačky.

Zdroj obrázka:

Autor: Image Supply / Shutterstock.com