Ak sa zaujímate o interiérový dizajn, určite ste si v posledných rokoch všimli popularitu industriálneho štýlu. Niekedy ho badať v interiéry len menšími, či väčšími náznakmi, ale výnimkou nie sú ani odvážne a štýlove domácnosti, ktorých majitelia sa industriálnemu štýlu absolútne oddali.

Otvorené priestory a nedokončené detaily

Za popularitu vďačí industriálny štýl aj faktu, že je nadčasový. Dokonale sa v ňom spájajú moderné a vintage prvky a tak nepodlieha módnym trendom ako niektoré iné štýly. V tomto sa mu vyrovná zrejme len minimalizmus.

Aké sú hlavné prvky tohto dizajnérskeho štýlu? V prvom rade je to otvorený priestor. Minimálne spájanie obývačiek a kuchýň je populárne bez ohľadu na štýl, v ktorom je interiér riešený. Vo všeobecnosti platí, že čím viac otvorený interiér, tým bude tvoriť lepší základ pre industriálny štýl.

K ďalším výrazným prvkom industriálneho štýlu patria nedokončené detaily v podobe neopracovaných stien, či dokonca odhalené potrubia a trámy. A čo sa tej „neopracovanosti“ týka, zamerať by ste sa na ňu mali aj pri hľadaní nábytku, napríklad štýlových industriálnych nôh na stôl.

Nábytok v určitom zmysle nahrádza predelové steny

Áno aj výber materiálov má veľký vplyv na navodenie industriálneho dizajnu. Typickým príkladom môžu byť neopracované stolové nohy kovové a na nich masívna drevená doska stola. Viete si predstaviť „industriálnejší“ jedálenský stôl? My teda nie.

Keďže základom industriálneho štýlu je pokiaľ možno maximálne otvorený interiér, môže na optické vymedzenie jednotlivých častí domácnosti poslúžiť masívny sektorový nábytok. Masívna sedacia súprava v obývacej časti, či už spomínaný stôl v kuchynskej časti, to je len pár príkladov takýchto riešení.

A čo farby? Aj tým vďačí industriálny štýl za svoju nadčasovosť. Používajú sa výhradne neutrálne farby ako čierna, sivá, či biela, alebo rôzne zemité motívy. Takže žiadne rozmýšľanie nad vhodnými farebnými kombináciami.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com