K viacposchodovým rodinným domom neodmysliteľne patrí schodište. Aj schodištia síce podliehajú dizajnovým zmenám, avšak je tu jeden materiál, ktorý sa na výrobu schodov používa už dlho a celkom určite sa dlho používať ešte bude. Je ním drevo.

Chcete stabilné schody, ktoré zvládnu roky používania?

Výroba drevených schodov má dlhú tradíciu a drevené schody sú stále veľmi obľúbené. Drevo je totižto kvalitný materiál, ktorý dokáže slúžiť roky a vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu môže roky aj dobre vyzerať.

Predpokladom je samozrejme aj správny typ dreva, ale s tým vám skúsený výrobca ochotne poradí. Akékoľvek však máte o svojom budúcom schodišti predstavy, môžete si byť istý, že ich do bodky splní krásne samonosné drevené schodište. Kvalita, dlhá životnosť a stabilita, to všetko sú vlastnosti, ktoré takéto schodištia majú.

Nepôsobí na vás samotné drevo dostatočne moderne?

Vďaka nadčasovosti dreva po dizajnovej stránke sa drevené schodište hodí aj do moderne zariadených interiérov. Ale nepopierame, že sa nájdu ľudia, ktorí si moderné schody predstavujú inak. Ani v takomto prípade však nemusíte drevo úplne zavrhnúť.

Ak sa vám schodište celé z dreva do interiéru podľa vášho názoru nehodí, čo takto ho skombinovať s inými materiálmi? Napríklad s kovom. Kov je na pohľad „chladivý“ materiál a svoje nezameniteľné zastúpenie má v moderných interiéroch ladených do industriálneho štýlu.

Že to nebude fungovať, pretože drevo pôsobí opticky teplo a teda úplne opačne ako spomínaný kov? Nebojte sa, pôjde to, len treba tieto dva materiály vhodne spojiť nejakým tretím. Ideálne na túto „úlohu“ je sklo. Je totižto transparentným materiálom a tak dokáže vhodne spojiť dva „protipóly“, drevo a kov a zároveň dodá celému schodišťu pocit otvorenosti a „vzdušnosti“.

Zdroj obrázka:

Autor: Policas / Shutterstock.com