Malá, alebo veľká? Malá, čo sa týka rozsahu a nákladov na rekonštrukciu, veľká, pokiaľ ide o dizajn interiéru. Nové dvere totiž dokážu veľké zmeny!

Dvere sa neoplatí podceňovať. Kto zrekonštruuje celý byt, ale rozhodne sa ušetriť na interiérových dverách, nebude s výsledkom spokojný. Často prejdú byty niekoľkými rekonštrukciami, novou s každým novým majiteľom či nájomníkom, výmenu dverí však každý zanedbá. Pritom práve dvere sú veľmi kľúčovým prvkom a ak neharmonizujú s celkom interiéru, výsledný efekt nebude nikdy dokonalým.

Máte doma staré dvere vo farbe slonovinovej kosti, s umelými zasklievacími lištami a s nemoderným sklom? Určite ich rýchlo vymeňte. Pozrite sa na interiérové dvere skladom z e-shopu Dveremarket.sk a vyberte si typ, ktorý by sa vám páčil do vášho interiéru.

Platí zásada, že interiérové dvere musia ladiť s oknami a nesmú sa „pobiť“ s dizajnom podlahy. Ak dodržíte vyladenosť týchto troch kľúčových prvkov, nebude už toľko záležať na štýle nábytku a môžete sa viac odviazať pri zariaďovaní.

Čo robí dizajn dverí?

Samozrejme je to ich farba a dekor. Perfektne vypadajúce dvere nemusia byť extrémne drahé. Aj lacné dvere dokážu ponúknuť dizajn a kvalitu. Zamerajte sa tiež na výšku dverí. Tie sa dnes preferujú vyššie, čo opticky zväčšuje priestor. Hitom sú bezfalcové dvere. Krídlo dverí sa u nich nachádza v jednej úrovni so zárubňou.

Široký sortiment dverí umožňuje aj optimálnu funkčnosť dverí. Niekedy sa hodia napríklad celosklenené dvere prepúšťajúce svetlo do tmavších častí bytu. Praktické sú aj zalamovacie dvere šetriace priestor pri otváraní. Aj tie nájdete v sortimente Invado dvere.

Na kľučkách záleží

Nezabudnite ani na kovanie. Trendom sú dnes rozetové kľučky. Tie sa skladajú z dvoch častí – z rozetovej pre kľúč a z malého štítku s kľučkou. Nenechajte sa spliesť. Nehodia sa len do moderných interiérov, ale aj do tradičných či historických. Vždy však ponúknu neprehliadnuteľnú extravaganciu.