Nepodceňujte dizajn súpisného čísla na dom. Každý dom si zaslúži číslo ako šperk. Oficiálna tabuľka s číslom veľkú parádu nerobí. Vaše číslo domu môže byť výrazne vkusnejšie.

Kto investuje do krásneho nového domu, alebo do rekonštrukcie, určite by mal myslieť aj na také detaily, akými sú súpisné čísla na dom. Nie, tie si nevyberiete podľa toho, ktoré považujete za svoje šťastné. Rozhodne ale máte možnosť zvoliť si číslo s pekným dizajnom.

S kreativitou to nepreháňajte, číslo musí byť hlavne vidieť

Mnohí si vyrábajú či objednávajú súpisné čísla na dom z keramiky. Môžu vypadať naozaj krásne, ale rôzne motívy a nápisy znižujú ich viditeľnosť. Naviac keramické číslo na vonkajšiu stenu musí byť kvalitne vypálené, aby nenasiaklo vodou a neprasklo. Nie každý keramik má pec na takto vysoký výpal. Často tak zaplatíte drahú tabuľku s číslom, ktorá však vplyvom mrazu praskne už prvú zimu.

Krásne číslo toho príliš nepotrebujte

Investujte radšej do pekných profesionálnych čísiel na dom. Odborne vyrobené čísla počítajú so správnou veľkosťou aj s vhodným, dobre rozoznateľným písmom. Vybrať si je možné veľmi trvanlivé a bezúdržbové nerezové čísla, hodiace sa predovšetkým na moderné novostavby. Podobne univerzálne sú aj čierne čísla. Môžu byť z rôznych materiálov. Podceňovať nemusíte ani kvalitné plasty. UV odolný plast dlho vydrží, je bezúdržbovým, a z diaľky aj tak nepoznáte, z akého je vaše číslo na dome materiálu. Obľúbenými sú tiež čísla s farebnou patinou. Či už ide o bronz, alebo medený antik.

Luxus ponúkajú čísla z kameňa

Chcete si dopriať skutočný luxus? Vsaďte na čiernu španielsku bridlicu. Čísla sú z krásneho fontu, výrazné a veľmi vkusné. Poškodenie takmer nehrozí. Váš dom budú zdobiť naozaj po mnoho rokov a vždy budete môcť byť na svoje súpisné číslo hrdí. Bridlica vypadá nádherne.