Taburet je síce malý, ale veľmi šikovný doplnok, ktorý môžete umiestniť do takmer akéhokoľvek interiéru. Najväčšie uplatnenie asi nájde v obývacej alebo detskej izbe, ale pokojne ho môžete umiestniť aj do spálne alebo kúpeľne. Niektoré druhy sa dajú využiť aj vo vstupných halách alebo chodbách.

Možnosti využitia

Väčšina taburetov v sebe ukrýva úložná priestor, do ktorého môžeme skryť drobnosti, ktoré chceme mať stále po ruke, ale nemusia byť vidieť. V obývacej izbe to môže byť napríklad televízna deka, prestieranie na stôl, knižka na čítanie alebo noviny a časopisy. V detskej izbe do neho možno umiestniť hračky a ak máme taburet v kúpeľni, tak napríklad čisté uteráky.
V obývacej izbe len väčšinou nájdeme blízkosti křesal alebo gauča, skvele poslúži pri odpočinku, kedy si na neho môžeme natiahnuť unavené nohy. Ak príde početnejšia návšteva, dokonale nahradí stoličku.
Ak máte priestrannejšie chodbu, môžete sa na neho posadiť a ľahšie sa vám bude obúvať či vyzúvať obuv. V zimnom období do neho možno ukladať čiapky, rukavice a šály. Môžu sa v ňom však skrývať napríklad aj dáždniky alebo nauzouváky na obuv. Ak je väčších rozmerov, možno de neho umiestniť aj papuče určené pre návštevu.

Materiál a tvary

Tu záleží predovšetkým na vzhľadu interiéru, do ktorého si taburet kupujete. Tiež druh miestnosti hrá dôležitú úlohu. Iný materiál sa hodí do obývacej izby, ďalší do chodby a iný zase do kúpeľne. Každá miestnosť má svoje špecifiká.
Luxusným sú taburety vyrobené z kože. Veľmi často sa obstarávajú taburety, pri výrobe ktorých sa použilo čalúnenie. Do chodby sa hodí taburety ratanové. Niekedy sa stretnete s modelmi kombinujúci viaceré materiály. Medzi najčastejšie patrí ratan a koženka alebo čalúnenia. Na terasy alebo balkóny je vhodný taburet, ktorá má niekoľko zásuviek. Dokonale nahradí menšie druhy skriniek.