Leto sa nám už celkom pekne rozbehlo, tí skorší z vás už majú za sebou aj dovolenky (alebo aspoň prvé dovolenky) a aj keď tie naozaj vysoké horúčavy sme tu ešte nemali, onedlho určite prídu aj tie.

Plánov na leto máte určite dosť, ale rátate aj s vrtochmi počasia?

Okrem spomínanej dovolenky, čo ešte plánujete na leto? Tradičné trávenie voľného času pri vode alebo na rôznych výletoch? Tak nejak určite vyzerajú vaše letné plány, ale máte aj niečo v zálohe na prípadné upršané dni alebo jednoducho pre prípad, že by ste chceli od tradičných letných „radovánok“ pauzu?

Ak by ste náhodou mali chuť na niečo tvorivé a máte radi Vianoce, čo takto si „naštudovať“ alebo rovno natrénovať výrobu handmade vianočných dekorácií? Samozrejme, ešte ani zďaleka nie je čas na vešanie pekných vianočných vencov a podobných „symbolov“ Vianoc, ale ak si cez leto naplánujete aké dekorácie si tento rok vyrobíte a prípadne si aj natrénujete ich výrobu, na jeseň môžete tvoriť vo veľkom.

Z borovicových šišiek je možné vyrobiť rôznorodé dekorácie

Poďme si však dať pár tipov na vianočné dekorácie, ktoré si budete môcť vyrobiť aj doma. A pri oboch využijeme borovicové šišky. Krásne sú napríklad miniatúrne vianočné stromčeky z borovicových šišiek. Tie stačí natrieť zelenou farbou a vlepiť ich do maličkých kvetináčikov, na ktoré môžete pretvoriť napríklad nepotrebné silikónové formy na pečenie.

Borovicové šišky však môžete využiť aj na výrobu zaujímavých girlánd, ktoré budú skvelou alternatívou (či doplnkom) k tradičnejším čačinovým girlandám. Ideálne na to sú menšie šišky, ktoré navlečiete na povraz a dozdobíte, napríklad mašličkami z nastrihaných kúskov vrecoviny. No čo poviete, budete mať o necelého polroka vyzdobenú domácnosť podobnými kúskami aj vy?

Zdroj obrázka:

Autor: epitavi / Stock.adobe.com