V súčasnej dobe si drevo ako materiál získava obľubu ako pre exteriér, tak aj do interiéru. Prečo to tak je? Je to materiál čisto prírodný, ktorý navodzuje príjemnú atmosféru, pocit útulnosti, istoty a zázemia domova. Je príjemné na dotyk a vôňa, ktorej uvoľňuje, nám pripomína prírodu.

Aké výhody môžeme u dreva využiť?

Predovšetkým je to veľmi príjemný vzhľad, ktorý je pre interiér vždy veľmi dôležitý. Okrem toho podporuje kvalitu ovzdušia v miestnosti tým, že pomáha regulovať vzdušnú vlhkosť a čiastočne pohlcuje niektoré škodliviny, ktoré sa vo vzduchu vyskytujú. Tiež je vhodnou voľbou v prípade, že potrebujete v miestnosti použiť izoláciu a to ako tepelnú, tak i zvukovú.

Možnosti využitia dreva v interiéri

Okrem nábytku môžeme drevo využiť aj ako celý rad doplnkov. Jedná sa predovšetkým o podlahy alebo obklady na stenu či strop. Drevo sa však používa aj ako materiál z ktorého sa vyrába celý rad zaujímavých a originálnych bytových doplnkov.

Podlahy z dreva

Najčastejšou voľbou sú podlahové parkety, palubovky alebo podlahy mozaikové. Ich výhodou je odolnosť, pevnosť, ľahká údržba, jednoduchá renovácie. Drevené podlahy sa veľmi ľahko udržujú a nezanedbateľný nie je ani fakt, že sú estetické.

Obklady na strop

Tie môžete využiť predovšetkým pre miestnosti, kde sú stropy vysoké. Ak chcete miestnosť opticky znížiť využite odtiene tmavší.

Obklady na steny

Môžete obložiť stenu celú alebo len jej časti. Druhým spôsobom docielite dokonalého efektu. Drevené obklady môžete použiť tiež len na orámovanie dverného priestoru. Ak máte miestnosť menších rozmerov, voľte radšej drevo svetlých odtieňov, môže vám pomôcť miestnosť opticky zväčšiť.

Doplnky z dreva

Medzi veľmi časté doplnky patria nielen stoly a stojančeky, ale aj drevené sošky, poličky, rôzne dekorácie alebo napríklad rámčeky na obrazy či fotografie.