Nachádzate sa momentálne v situácii, že staviate, prípadne rekonštruujete svoj dom? V tom prípade by ste mali určite myslieť aj na kvalitné zateplenie. Novinkou na trhu je fúkaná alebo striekaná izolácia, ktorá vyniká v mnohých smeroch. V tomto článku si popíšeme tieto dva tipy izolácie, aby ste mali prehľad o ich benefitoch a spôsobe využitia.

Možno by ste neverili, no izolácia stavby je pomerne náročný proces, ktorému treba venovať nemalú pozornosť. Všetko však závisí aj od použitých materiálov a jednotlivých potrebných produktov. V súčasnosti je výborným riešením napríklad kvalitná striekaná izolácia, prípadne fúkaná izolácia. V takýchto prípadoch by ste si však mali dávať pozor na konkrétnu spoločnosť, od ktorej si chcete izoláciu zaobstarať. Tiež je dôležitá správna montáž a nanesenie. Bez toho to jednoducho nejde.

Benefity fúkanej izolácie

Fúkaná izolácia sa v súčasnej dobe považuje za veľmi výhodné riešenie zateplenia obytného domu. Vyniká v mnohých smeroch. Napríklad, má zdravotnú nezávadnosť. To znamená, že fúkaná izolácia je vyrobená z vysoko ekologických a recyklovateľných materiálov. Tie sú bezpečné pre ľudí, ale zároveň aj pre životné prostredie. Fúkaná izolácia tiež vyniká vysokou trvácnosťou a stabilitou. Má výborné izolačné vlastnosti, a to počas celej doby svojej životnosti, ktorá je skutočne veľmi dlhá.

Kvalita striekanej izolácie

Pri striekanej izolácie si môžete byť istí kvalitným prevedením a dlhou životnosťou. Pri jej nanášaní sa totiž používajú výhradne kvalitné a overené materiály, ktoré vynikajú v mnohých oblastiach. Výsledná kvalita izolácie však závisí od viacerých faktorov. Dôležitú rolu zohráva napríklad aplikačná teplota, celková vlhkosť vzduchu alebo teplota vzduchu. Vždy by tak mali byť dosiahnuté optimálne podmienky na správnu aplikácie fúkanej izolácie.