Vo svete neustále vládnu nové trendy v dizajne, ktorým môžete podľahnúť aj vy. Či už sa jedná o floristické alebo geometrické prvky použité v nábytku, doplnkoch či textíliách, nemusíte sa báť, že vyjdú z módy, práve naopak. Obmieňa sa zväčša len pomer farieb, materiálov a ich štruktúr, no motívy ostávajú len sa inak kombinujú. Ako si teda zaobstarať originálne doplnky do bytu a pritom neprísť o všetky úspory vám prezradíme v tomto článku.

Na prvom mieste je plán

Pri každom zariaďovaní alebo prerábaní priestorov vášho obydlia je potrebné mať predtým zostavený plán, ktoré originálne bytové doplnky a nábytok nakupovať, a na ktoré máte ešte čas. Veľa skvelých a štýlových produktov zoženiete aj na bazároch, blších trhoch a vo výpredajoch a pritom budú jedinečné a s príbehom.

Vďaka tomu vám z vášho budgetu ešte veľká čiastka ostane na niečo dôležitejšie, čo budete neskôr potrebovať. Keď už máte vybraný štýl do akého chcete príbytok ladiť, taktiež si premyslite, ktoré farby a aký nábytok použijete, či kam ich umiestnite. Dôležité je, aby priestor pôsobil vzdušne a to v akomkoľvek veľkom priestore.

Steny zívajú prázdnotou?

Pri rodinných domoch nie je taký problém namaľovať steny prakticky na akúkoľvek farbu, pretože sa jedná o veľkolepejšie priestory, než aké ponúka väčší či menší byt. Z tohto dôvodu v menších priestoroch voľte svetlé nie príliš tmavé odtiene omietky, príp. siahnite po krásne jemných tapetách na stenu so zvislým vzorom. Dnes si môžete vybrať z materiálov, ako je papier, drevo, bambus, sklo, vinyl, ale aj z množstva farieb a ich odtieňov, motívov a veľkostí.

Dlho neotáľajte a skúste sa zamyslieť nad tým, kde by sa vám tapeta hodila a ako by mohla vyplniť a dotvoriť vašu izbu. Tapety sa zväčša používajú na nosnú stenu, ale pokojne ich môžete nainštalovať na všetky steny v dome. Všetko závisí od vašich preferencií a možností.