Ocitli sme sa v dobe energetickej krízy. Slovensko je zo všetkých krajín Európskej únie najviac závislé na dodávkach ruského plynu. Ako dlho k nám bude plynovodmi ešte prúdiť a za akú cenu nie je vôbec jasné. Je nutné sa pripraviť na alternatívnu vykurovaciu sezónu. Rozkúrime v šporákoch, v krboch a peciach. Vhodné však je zapracovať na lepšom využití tepla. Pomôže nám tepelný výmenník.

Akým spôsobom ušetriť na energii? Samozrejmosťou by malo byť čo najlepšie zateplenie. Je možné, že budeme z rôznych dôvodov musieť prejsť aj na iný zdroj vykurovania. Mnohí zvažujú tepelné čerpadlo. Investícia doňho je však veľmi vysoká. Pokiaľ naviac zvažujeme čerpadlo typu vzduch-vzduch, musíme počítať s jeho účinnosťou len do -15 °C a taktiež so závislosťou na elektrickom zdroji, bez ktorého nám tepelné čerpadlo nepobeží. Ideálne je byť pripravení aj na kúrenie tuhým palivom. Nemusíme opäť domácu pivničku na vínko prerábať na pivnicu na uhlie. Zapracovať ale na zvýšení výkonu našej pece či krbu určite môžeme. Vhodným je teplovzdušný výmenník.

Investujte do teplovzdušného výmenníku tepla

E-shop Dymovody.eu ponúka teplovzdušné výmenníky, ale aj kachle, grily, dymovody a rôzne doplnky a príslušenstvo pre kúrenie. Ide o českého výrobcu, ktorý na svojom e-shope predáva jedny z najlacnejších dymovodov vôbec a dodáva ich aj slovenským zákazníkom. Termín dodania je obvykle už do troch dní od objednania. Firma pôsobí na trhu už desať rokov a radí sa k predným odborníkom v tejto oblasti. Poradí vám aj ako vybrať výmenník tepla vhodný práve pre vás.

Ako vám pomôže výmenník tepla?

Výmenníky tepla sa hodia ku krbom, peciam aj k šporákom. Umožňujú dokonalejšie využívať nadmerné teplo spalín, ktoré by bez teplovzdušného výmenníku odchádzali bez využitia do komína. Výmenník má schopnosť odoberať zvyškové spalinové teplo, ktoré odchádza dymovodom a predáva teplo do priestoru. Tým sa zvyšuje účinnosť vykurovania a znižujú sa náklady na vykurovanie. Investícia do teplovzdušného výmenníku sa určite vyplatí.