Veľkoplošnú televíziu má už takmer každý. Avšak to ešte zďaleka nestačí k tomu, aby sme si doma filmovú produkciu užili ako v ozajstnom kine. Okrem dobrého popcornu a Coca-Coly potrebujeme hlavne ďalšie kvalitné komponenty pre domáce kino.

Naše nádherné veľkolepé obývačky, dnes často koncipované ako veľký otvorený priestor, doslova vyzývajú k tomu, aby sme sa v nich rozvalili na pohodlnej sedačke, ev. v kresle, a užili si veľkofilm, či si takmer na posedenie dali niektorý z kultových seriálov. Zážitok s reproduktormi implementovanými priamo do televízie však býva veľmi slabý. Z kina určite viete, že obraz je len jedným zo zážitkov a vedľa kvalitného vizuálneho vnemu chceme mať aj ten zvukový. Poďte svoju obývačku vybaviť kvalitnou technikov, vďaka ktorej si aj doma vytvoríte plnohodnotné kino. Čo doňho patrí?

Hi-Fi zvuk si užijete z Hi-Fi reproduktorov

V kine sa dnes predháňajú, aký kvalitný zvuk vám ponúknu v tom ktorom sále kina. Šancu užiť si filmy aj po zvukovej stránke máte však aj doma. Potrebujete predovšetkým kvalitné Hi-Fi reproduktory. Často si ich vyberáme podľa ich možností inštalácie – stĺpové, regálové či bezdrôtové. K tomu majú jednotlivé reproduktory rôzne funkcie a vlastnosti. Kvalitu ponúkajú aktívne reproduktory, zaujímavé možnosti nám dajú efektové, často hľadáme stredové reproduktry, subwoofery, niekedy menšie výkonné soundbary.

Bez zosilňovača to nejde

Aby bolo naše domáce kino naozaj s kvalitným zvukom, potrebujeme zosilňovač. Kvalitné predzosilňovače a zosilňovače pre Wi-Fi systémy zosilňujú zvuk z prehrávača a posielajú ho do reproduktorov. Zásadne ovplyvňujú celkovú kvalitu zvukového podania. Dajú sa kúpiť samostatne, ale môžu byť súčasťou zostáv pre domáce kino.

Domáce kino ako balíček

Kto nie je špecialista na ozvučenie a audio-video techniku, určite si rád kúpi celú zostavu pre domáce kino, alebo si nechá odporučiť konkrétne komponenty pre domáce kino. Ideálnym miestom pre ich nákup je e-shop Melodyshop.sk. Ponúka napríklad praktické 7-kanálové zostavy domáceho kina. Ale aj 2, 4 a 5-kanálové. Vyberiete si tiež AV receivery.