Každý z nás túži po tom mať svoj dom či byt. Keďže však finančné náklady spojené s bývania, predovšetkým vo vlastnom dome, stále vzrastajú, veľké množstvo tých, ktorí uvažujú o stavbe, sa obzerá pre cenovo prijateľných možnostiach. Jednou z nich môže byť dom, ktorý je vytvorený pomocou kontajnerov.

Aké výhody ponúka bývanie v kontajnerovom dome?

Výstavba domu z kontajnerov má vo svete už veľké množstvo zástancov. Predovšetkým vďaka tomu, že je to bývanie úsporné a ekologické. A okrem toho výstavba tohto typu domu nezaberie ani toľko času.
Jedná sa o dom, pre ktorého základy a hrubú stavbu sa využívajú kontajnery. Môžu byť použité alebo nové, záleží na finančných možnostiach budúceho majiteľa domu. Kontajnerový dom tak predstavuje lacnejšiu variantu bývanie pre tých, ktorí sa neboja používať menej tradičné druhy stavebného materiálu.

Vrstvenie

Vzhľadom na to, že prepravné kontajnery sú vyrábané tak, aby boli stohovateľné, znesú teda vyššiu záťaž a môžete ich využiť nielen pre stavbu prízemného, ​​ale aj poschodového domu. U poschodového domu potom odpadajú starosti spojené s podlahou a stropom.
Kontajnery môžete skladať aj vedľa seba. Stavba z nich vyrobená je stabilný, ale aj variabilný. Využiť totiž môžete ako kontajnery rovnaké, tak i rôzne veľké. Ak budete potrebovať zväčšiť obytný priestor, môžete kedykoľvek a ľahko ďalšie kontajner k domu pridať.

Originálny vzhľad vášho domu

Ak sa rozhodnete, že na domček nedáte žiadnu fasádu, stanete sa majiteľovi bývanie veľmi originálneho a nevšedného vzhľadu. V prípade opačnom možno na fasádu využiť celý rad materiálov. Milujete Ak drevostavby v škandinávskom štýle, použite drevo. Ak v rovnakom duchu doladíte i interiér, stane sa z obyčajného plechového kontajnera dom v nadčasovom a nevšedné štýlu. Ak chcete opticky zväčšiť vnútorné priestory, používajte svetlé farby.