Poznáte ten pocit. Vaše steny sú v byte tenké ako stena a vy kvôli tomu počujete každý jeden zvuk. Rozhodne nejde o nič príjemné a mali by ste to preto začať riešiť čím skôr. Jedným z možných riešení je akustická izolácia, ktorá prináša spektrum benefitov. V tomto článku sa pozrieme bližšie na to, ako odhlučniť panelový byt v praxi. Prinesieme vám praktické rady a tipy, ako na to. Preto neváhajte a inšpirujte sa našimi radami aj vy, určite sa to oplatí.

V súčasnej dobe si môžete vybrať zo skutočne širokej ponuky, ako odhlučniť panelový byt. Jedným z riešení je napríklad izolácia okien. Ide o najjednoduchší spôsob, ktorý do vysokej miery dokáže odhlučniť váš byt. Ak zlepšíte izoláciu okien, môže vám to zlepšiť celkovú izoláciu. V niektorých prípadoch je potrebné zaobstarať si nové a inovatívne okná, v iných zase je potrebné použiť napríklad tesniace pásy. Tie dokážu zmierniť prúdenie vzduchu a hluku. V každom prípade by ste mali rozhodne investovať do vyššej kvality, pretože sa to určite oplatí.

Akustická izolácia

Skvelým riešením na odhlučnenie panelového bytu v praxi je akustická izolácia. Napríklad, využiť môžete špeciálne akustické panely, ktoré sú skvelou možnosťou na zníženie potencionálneho hluku. Takéto panely sa častokrát inštalujú práve na steny alebo strop. Ich úlohou je pohlcovať zvuk a zabrániť vďaka tomu aj jeho prenikaniu do susedných miestností. Na trhu dnes nájdete skutočne spektrum akustických panelov, preto si neváhajte vybrať taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Ak chcete zabezpečiť dokonalé odhlučnenie bytu, určite zvoľte aj prvky, ako sú koberce, kvetiny, prípadne závesy. Aj keď sa možno zdá, že ide o banalitu, v konečnom dôsledku vám takéto prvky skutočne vedia napomôcť. Sú totiž finančne nenáročné a pritom prinášajú vlastnosti, ktoré zabezpečia znížený hluk.