Dôvodov prečo si vybrať novú vodovodnú batériu je niekoľko. Či už potrebujete novú, lebo stará dosluhuje, rekonštruujete kúpeľňu alebo len chcete zmeniť štýl bývania a hľadáte vhodné batérie, ktoré zapadnú do interiéru. Vybrať si môžete s množstva typov ale aj štýlov vodovodných batérií.

Typy vodovodných batérií

Vodovodné batérie sa vyrábajú v rôznych typoch. V závislosti od ich účelu si môžete vybrať tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Kuchynské vodovodné batérie

Pri výbere drezovej alebo kuchynskej batérie berte ohľad na spôsob napojenia. V ponuke nájdete ako stojánkové tak aj nástenné batérie.

Či dáte prednosť kohútikovej alebo pákovej záleží od vášho vkusu. Všeobecne sú ale výhodnejšie do kuchyne pákové batérie, ktoré sú praktické a jednoducho sa ovládajú. Kohútikové batérie sú vhodné na chaty, chalupy alebo do interiéru, ktorý je zariadený v retro alebo vintage štýle.

Pri ďalšom výbere sa orientujte podľa vybavenia. Flexibilné rameno, výsuvný perlátor, sprcha na umývanie ovocia či batérie s ohrevom vody vám môžu uľahčiť práce v kuchyni.

Vodovodné batérie do kúpeľne

Umývadlové batérie

Vodovodné batérie do kúpeľne sú menšie a aj trochu nižšie ako kuchynské. Aj pri tomto type si môžete vybrať z kohútikových alebo pákových batérií.

Vaňové batérie

Pri výbere vaňovej batérie si zmerajte rozstup (alebo rozteč). Je to vzdialenosť medzi vodovodnými rúrkami v stene. Najčastejší rozmer je 150 mm ale môžete natrafiť aj na menší rozteč. Okrem nástenných vaňových batérií si môžete zaobstarať aj štýlové batérie, ktoré sa montujú na podlahu.

Sprchové batérie

Tento typ batérií si môžete zaobstarať samostatne alebo spolu so sprchou ako súčasť sprchového setu. Pokiaľ máte sprchu spolu s vaňou je výhodnejšie zakúpiť si jednu vaňovú batériu, ktorá vám umožní používať (po prepnutí) sprchu.

Vodovodné batérie vyberajte z jednej série. Len tak sa vám podarí zladiť kúpeľňu. Napríklad batérie značky Mexen nájdete v ponuke v rôznych sériách. Vybrať si môžete od jednoduchých a praktických batérií až po luxusné dizajnové kúsky, ktoré dajú každej kúpeľni punc exkluzivity.