V dobe, kedy naša planéta kričí o pomoc, je čas, aby každý z nás prispel aspoň kúskom k jej záchrane. Životné prostredie je ľuďmi už dlhodobo znečisťované, našťastie sú tu riešenia, ktoré už mnohí z vás aplikovali do svojich životov, a vďaka tomu sa naša príroda môže vrátiť späť do normálu. Aké sú tieto riešenia a prečo by ste aj vy mali skúsiť zelenú elektrinu?

Zelená elektrina na Slovensku už nie je žiadnou novinkou, ale naopak, spôsob získavania elektriny, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Zmena fosílnej a jadrovej elektriny na zelenú je pre nás prelomovým riešením. Aj vy môžete tento projekt skúsiť vo svojej domácnosti a prispieť k ochrane životného prostredia.

Ako sa vyrába zelená elektrina?

Na Slovensku už niektorí ľudia nevidia žiadnu budúcnosť vo vykurovaní pomocou fosílnych palív či jadrovej elektriny. Zelená elektrina sa vyrába pomocou energie zo Slnka, vody či bioplynu. Každý z nás môže skúsiť využitie solárnych panelov, jazdiť elektrickými autami namiesto obyčajných áut na benzín či naftu. Pohonné látky sú totiž rovnako spotrebným materiálom ako drevo či uhlie. Výfukové plyny rovnako škodia životnému prostrediu. Zelenú elektrinu vám dodá spoločnosť Greenlogy, ktorá čerpá z menších a stredných elektrární fungujúcich vďaka slnečnému žiareniu a bioplynu.

Prečo práve obnoviteľné zdroje?

Ak svoju domácnosť vykurujete pomocou dreva či uhlia, produkujete tým do ovzdušia veľké množstvo škodlivých látok. Navyše kvôli vysokej spotrebe dreva sa rúbu lesy a ničia stromy, dalo by sa povedať, že kvôli jednorazovému použitiu. Kým si neuvedomíme, aké dôležité je toto rozsiahle ničenie lesov zastaviť, naša príroda nám prinesie len katastrofy, ktorým už ľudská sila nepredíde, pokiaľ bude neskoro. Nemusí to však zájsť do krajností, pokiaľ každý z nás nejakým spôsobom prispeje k obnove životného prostredia a udržiavaniu prírody.