Dizajnérske kúsky sa aj tento rok tešia obľube. Vhodným výberom doplnkov môžete váš interiér premeniť na miesto, kde sa budete cítiť veľmi dobre. Dôležitou súčasťou zlaďovania každého domova patrí bezpochyby plán, v ktorom ani jeden detail neostane nepovšimnutý. Predstavíme vám pár z nich.

Vhodný výber vzorov a farieb je vždy kľúčový

Pri výbere farieb, ktoré chcete použiť do interiéru a jeho súčastí, je dôležité brať ohľad na funkciu miestnosti, ktorej vzhľad chcete zmeniť. V spálni je vhodné používať práve studené farby (napr. modrú, sivú, pastelové odtiene) a to na záclony, posteľné obliečky či vankúše. Táto kombinácia je dôležitá pre to, aby vás nič nerušilo pri odpočinku. Naopak v miestnostiach, kde sa pracuje, by ste mali siahnuť po energických farbách (žltá, červená, oranžová), ktoré podporujú tvorivosť.

Aké kombinácie farieb môžete použiť?

Ladenie interiéru sa ladí pár pravidlami, pomocou ktorých to bude pre vás jednoduchšie. Pomer ťažiskovej farby a kontrastných farieb (pomer 1:2) vám zaručí ucelený dojem. Kombinácie studených a teplých odtieňov sa najčastejšie používajú na závesy, ktoré jemnými alebo výraznými vzormi krásne doladia interiér. Tieto pomery je vhodné dodržiavať aj u iných doplnkov, trebárs taká keramika, deky či lampy vedia veľmi prospieť k oživeniu priestoru.

Doplnky ako s nimi pracovať?

Máte k dispozícii veľký priestor, ktorý môžete zariadiť? Máte vyhrané! Práve otvorený priestor je ľahšie zariadiť ako ten menší. Či už siahnete po výrazných doplnkoch, ako sú sochy, veľké ozdobné kvetináče na izbové kvety alebo vankúšoch, vždy to bude dobrá voľba. Ak túžite po jednoduchosti, stačí vám na nosnú stenu aplikovať tapety so vzormi, ktoré sa hodia k vašej predstave. Celkový výsledok musí byť však zjednotený, aby pôsobil harmonicky a nie rušivo.