Túto vetu ste už určite počuli v starších filmoch ako repliku pri okrádaní vysoko postavených pánov istými lúpežníkmi. V dávnych časoch bolo totiž realitou to, že zlato sa nosilo fyzicky pri sebe, najčastejšie vo forme zlatých dukátov. Dnes už by bol takýto úkaz výnimočný, ale moderná doba ponúka nové možnosti. Investičné zlatosa stalo niečím, do čoho môžete bezpečne vložiť svoje peniaze, ktorých hodnota už dávno klesla pri vysokej inflácii.

Je dnes vôbec možné našetriť si na normálne bývanie? Dokedy budeme musieť naďalej nečinne sledovať, ako ceny nehnuteľností rastú do nenormálnych výšok, pričom platy ľudí sa vyššie nepohli? Ako teda získať v dnešnej dobe niečo, čo bude mať svoju hodnotu a nestratí ju? V minulosti sme tu mali bezpečný zlatý štandard, ktorý zabezpečoval to, že do obehu peňazí sa mohlo tlačiť len toľko, koľko mala hodnota zlata, ktoré vlastnila daná krajina. Zlatý štandard bol zrušený a ľudia si prestali uvedomovať realitu, v ktorej inflácia rastie každý deň.

Oplatí sa investovať do zlata?

Záujem o investíciu do stability prudko vzrástol do aspoň malej stability. Zlato je skvelým lákadlom najmä pre individualistov, ktorí berú na vedomie, že hodnota zlata bude rásť, zatiaľ čo hodnota peňazí klesne na minimum. Ak aj vy hľadáte rôzne spôsoby, ako investovať peniaze a chcete získať prostriedky pre vaše nové bývanie, neváhajte do zlata investovať.

Prečo je zlato výhodnejšie?

Rozdiel medzi investíciou do zlata a kúpou strieborných investičných mincí je v tom, že za striebro odvádzate daň. Dvadsať percent z nákupu vás ale nemusí odradiť, nakoľko investícia sa vám v budúcnosti vráti. Svoju investíciu môžete vyskúšať na eshope slovenske – mince.sk alebo priamo na predajni v Bratislave či v Brne. Investujte výhodne už dnes a nenechajte sa pripraviť o to, čo ste sami nadobudli.