Predsieňová skriňa je súčasťou každej domácnosti. Vo všeobecnosti slúži na umiestnenie textilu a iných potrebných vecí, Prinášame vám 8 tipov, ako vybrať predsieňovú skriňu, tak, aby vám slúžila po dlhú dobu.

Predsieňové skrine sú dnes, takpovediac, nevyhnutnosťou. Rozlišujú sa podľa materiálov, z ktorých sú vyrobené, farieb či motívov. Ako si však vybrať tú správnu?

Materiál skrine

Aj keď sa skrine do predsiene vyrábajú z rôznych materiálov, preferované je lamino. Ide o finančne a údržbovo nenáročný materiál, ktorý je zároveň vysoko odolný a pevný. Okrem iného, je vyrábaný v kombinácii s množstvom dizajnov.

Umiestnenie nábytku

Pri výbere predsieňovej skrine dbajte na veľkosť miestnosti. Tento nábytok môžete uložiť do detskej izby, spálne či predsiene. Problém s malým priestorom vám pomôže vyriešiť rohová skriňa.

Údržba skrine

Ak preferujete praktickú stránku, zvoľte si skriňu so zavretými úložnými priestormi, kde sa prach nedostane. Údržba je však nenáročná a nábytok stačí pretrieť vlhkou handričkou.

So zrkadlom alebo bez?

Skrine so zrkadlom vám opticky zväčšia miestnosť. Okrem iného, ide o vysoko dizajnový produkt, ktorý sa oplatí do každej domácnosti.

Stabilita skrine

Čo sa týka stability, drevo je v tomto prípade výhodnejšie. Zaručí vám istotu, že sa skriňa nepohne. Ak však máte rovnú podlahu, zvoľte si ľahšie materiály, kedy sa bude nábytok jednoduchšie prenášať.

Úložné priestory

Skrine do predsiene sú oddelené policami. Dôležité je, aby ste si všetko vopred zorganizovali. Tak budete mať istotu, že každá vec má svoje miesto.

Rozmery skrine

Rozmery skrine si vyberajte podľa veľkosti miestnosti. Na trhu dnes nájdete aj úzky nábytok, ktorý sa hodí kdekoľvek.

Otváranie nábytku

Na základe priestoru si máte možnosť vybrať skrine s posuvnými dverami alebo s klasickým otváraním. Skrine do predsiene sú dnes, vďaka tomu, praktickým riešením do každej domácnosti. V každej miestnosti zaberie len minimum miesta, ktoré zodpovedá jej rozmerom.