Na dizajne kúpeľne a (v prípade, že máte samostatné) WC si dávame pri rekonštrukciách zvyčajne záležať tak ako skoro pri žiadnej inej časti našej domácnosti (možno s výnimkou kuchyne). A to aj napriek tomu, že v kúpeľni a na WC trávime minimum času.

Moderný štýl s čistými líniami je obzvlášť užitočný, keď nemáte dostatok priestoru

No dobre, možno niektoré dámy (ale aj páni), ktoré sa rady skrášľujú a obdivujú svoju krásu v zrkadle, trávia v kúpeľni predsa len výraznejšie množstvo času, ale inak je to časť domácnosti, ktorá je čisto praktická a voľný čas v nej rozhodne netrávime. Tým dupľom to platí o návštevách, ktoré by sme mohli chcieť dizajnom kúpeľne zaujať.

Dizajnovanie kúpeľne je však už iná záležitosť. Ako aj pri iných miestnostiach, v podstate by sa celkový štýl, v ktorom sa môže niesť vaša kúpeľňa, dal jednoducho rozdeliť ma moderný, či rustikálny (alebo retro, či akékoľvek iné označenie aké sa podľa vás najlepšie hodí).

Modernému štýlu dominujú čisté línie s minimom rušivých prvkov. To sa týka aj moderných WC, keďže momentálne sú pri rekonštrukciách dominantné závesné WC s nádržkou skrytou pod omietkou.

Zariaďte si kúpeľňu v honosnom rustikálnom štýle a cíťte sa ako na zámku

Naopak rustikálnemu štýlu dominujú výrazné línie a prvky, ktoré dokážu vyniknúť hlavne vo väčších kúpeľniach. V nich totižto nemusíte príliš dbať na rozmery miestnosti a každý prvok tak môže mať svoje miesto, kde zaručene upúta pozornosť a vynikne jeho výnimočné spracovanie.

Tak napríklad výrazné umývadlá, ktorých súčasťou je skrinka z masívneho dreva. Takéto umývadlo by sa dalo len ťažko prehliadnuť. Nie je to však len o luxusnom vzhľade, veľká skrinka poskytuje dostatok úložného priestoru na veci potrebné pri každodennej starostlivosti o hygienu.

A že drevo v kúpeľni nie je dobrý nápad? Je pravda, že styk s vodou a trvalá vlhkosť nie sú najideálnejšie podmienky pre drevo, ale veď predsa akúkoľvek kúpeľňu treba dostatočne vetrať, aby dlho vydržala ako nová, takže návyky pri upratovaní a starostlivosti o domácnosť by ste rozhodne meniť nemuseli.

Zdroj obrázka:

Autor: Artazum / Shutterstock.com