Preč sú časy, keď sa pri zariaďovaní interiéru ešte predtým ako do miestnosti išiel nábytok, natiahol na celú podlahu miestnosti veľký koberec. Teraz v interiéroch dominujú laminátové, či vinylové podlahy a koberce sa používajú len na menších častiach miestností.

Aj tá najkrajšia podlaha môže na veľkej ploche pôsobiť fádne

Častokrát sú pritom moderné koberce využívané viac pre ich dizajn ako pre ich funkčnú stránku. Dokážu totižto po dizajnovej stránke „rozbiť“ inak fádnu podlahu, čo sa hodí obzvlášť vo väčších miestnostiach.

Samozrejme, nie je to len o dizajne. Podlaha môže byť niekedy nepríjemne chladná, obzvlášť ak bývate v rodinnom dome, či byte na prízemí a tým pádom vás zospodu nikto „nevykuruje“. Ak teda nemáte podlahové kúrenie. Takéto „kritické“ miesta, kde môže byť studená podlaha zvlášť nepríjemná, sú zrejme v každej miestnosti.

Koberce ochránia vaše nohy od chladu na kritických miestach

V obývacej izbe môže koberec v priestore v okolí sedacej súpravy zabrániť nepríjemnému „ťahaniu“ na nohy počas domáceho posedenia s priateľmi. Koberec v detskej izbe pomôže k tomu, aby deťom pri hraní na zemi nebola zima a zároveň ochráni podlahu od škrabancov spôsobených rôznymi hračkami. A to, že sa vaše deti budú hrať na zemi berte ako istotu, veď kde inde budú mať viac priestoru?

Užitočné sú aj koberce v podobe dlhých behúňov. Áno, štýlové behúne nemusíte mať len na jedálenskom stole, ale aj na zemi. V kuchyni ale môžeme zostať, keďže takéto behúne využijete napríklad pod kuchynskou linkou, kde budú pred chladom od podlahy chrániť vaše nohy pri robení raňajok počas studených zimných rán. Zároveň však ochránia vašu podlahu v prípade, že vám na zem padne ťažký hrniec.

Aj vo vašej spálni vám môže pomôcť pekný a praktický behúň. Pády hrncov by tam síce hroziť nemali, ale studená podlaha áno. A tá môže byť veľmi nepríjemná vždy, keď ráno prvýkrát položíte bosé nohy na zem. No nebolo by lepšie ich položiť na mäkký a hrejivý behúň?

Zdroj obrázka:

Autor: ESB Professional / Shutterstock.com